KUCĒNU SOCIALIZĀCIJAS SKOLIŅA

25 Nov 2016 by

Aicinām Jūs kopā ar savu kucēnu piedalīties KUCĒNU SOCIALIZĀCIJAS SKOLIŅĀ!

Parūpējaties, lai Jūsu kucēns izaugtu par drošu un laimīgu suni!

 

Kucēnu socializācijas skoliņa paredzēta kucēniem vecumā no 3,5 līdz 6 mēnešiem (pēc pēdējās kompleksās vakcinācijas jāpaiet vismaz 10 dienām un tad var doties uz mācīties).

Kucēnu socializācijas skoliņā apvienota gan socializācija, gan pirmo iemaņu apgūšana kucēnam un viņa saimniekam. Nodarbības veidotas tā, lai kucēni iemācītos draudzīgi komunicēt savā starpā un iepazītos ar citiem dažāda auguma un rakstura kucēniem, kā arī iepazīstos ar dažādiem cilvēkiem. Īpaši noderīga šāda apmācība ir suņiem, kuri dzīvos pilsētā un kuriem ikdienā nāksies sastapt daudz dažādus suņus un cilvēkus, kā arī suņiem, kuri piedalīsies izstādēs (viņiem ir ļoti svarīgi jau laicīgi pierast pie citiem suņiem un cilvēkiem).

Skoliņā tiks apgūtas pirmās iemaņas un saņemti ieteikumi apmācībai. Katra nodarbība ir veltīta kādai konkrētai tēmai, piemēram, tiks apgūta piesaukšanas komanda vai tiks iemācīts kā kucēnam draudzīgā veidā “paskaidrot” komandu – Nedrīkst!. Katru reizi saņemsiet sev kādu noderīgu padomu! Bet pildot mājas darbus spersiet pirmos soļus suņu apmācībā.

Kucēnu socializācijas skoliņa ir 6 nodarbības. Katra nodarbība ir veltīta kādai tēmai:

 1. Pirmās pamatkomandas – Sēdi!, Guli!, Stāvi!;
 2. Pamatiemaņas, lai iemācītu sunim iet blakus saimniekam;
 3. Piesaukšana. Biežākas kļūdas, ko pieļauj saimnieks;
 4. Komandas – Gaidi!, Brīvs!. Spēles ar rotaļlietām. Kā pareizi nomierināt kucēnu;
 5. Komandas – Nedrīkst! un Lūdzu! (atļaujošais signāls);
 6. Kucēna ķermeņa apskate un higiēna.

Katra nodarbība ir veltīta kādai citai tēmai, tāpēc ja gadās kādu nodarbību nokavēt droši var turpināt nākt uz pārējām nodarbībām. Jaunie dalībnieki var pievienoties uz jebkuru nodarbību.

Nodarbības ir veidotas tā, ka pirmajās 10-15 minūtes jaunajiem dalībniekiem tiek pastāstīti dažādi svarīgi jautājumi par komunikāciju ar savu kucēnu, piemēram, kā pareizi vest kucēnu pie pavadas, lai viņš pavadu nevelk, tikmēr pārējie dalībnieki ar saviem kucēniem iepazīstās un izmēģina laukumā izliktos šķēršļus (tuneļus, barjeras, dažādus interesantus priekšmetus u.tml.), kā arī komunicē ar citiem suņiem un viņu saimniekiem. Pēc tam 20-25 minūtes ir kopējā nodarbība, kas tiek veltīta kādai konkrētai tēmai un vēlāk, ja ir laiks, kucēni brīvi bez pavadām tiek palaisti komunicēt savā starpa (ievērojot kucēnu svara kategorijas).

Kinoloģe Jūlija Siņicina: “Ik reizi mani no sirds sajūsmina un sniedz lielu gandarījumu redzēt kā skoliņas laikā mainās nedrošie kucēni – kā viņi iemācās, ka pasaule ir interesanta, pārliecinās, ka citi kucēni ir draudzīgi un iemācās iesaistīties rotaļās gan ar citiem kucēniem, gan ar savu saimnieku. Liels prieks par kucēnu saimniekiem, kuri ikdienā velta laiku un nodarbojas ar savu četrkājaino draugu, jo tieši ikdienas kontakts, apmācība un pareizi veltīts laiks ir pamatbāze, lai turpmākajā dzīvē saimnieks ar savu suni veidotu lielisku komandu, kur valda sapratne un abpusēja uzticība!”.

Tiekamies katru pirmdienu no plkst.20:00 līdz 21:00!

 1. Lūdzu NEBAROT kucēnu pirms nodarbības! Pēdēja barošanas reize ir pa dienu, var dot arī tikai pusporciju. Pirmkārt, kucēnam negadīsies “čupiņu” avārijas ( ja gadās, tas nav nekas, telpās ir pieejami līdzekļi, lai uzkoptu) un otrkārt, ja kucēns būs paēdis viņam neinteresēs līdzi paņemti našķi apbalvošanai, bet vairāk interesēs viss kas notiek apkārt un būs grūti noturēt viņa uzmanību.
 2. Līdzi ņemt našķus, ko kucēnam ir viegli apēst uzreiz (mazos gabaliņos) un nedrūp (neder suņu cepumi vai vārīta vista). Lūdzu sagatavot kārumu somiņu vai kabatu no kuras ērti var paņemt našķus. LŪDZU NEŅEMT polietilēna maisiņus, no kuriem būs “jāmakšķere” našķi. Ļoti neērti!
 3. Līdzi jābūt PARASTAI PAVADAI (apmēram 2,5-3 metri). IZVELKAMĀS PAVADAS (FLEKŠI) NEDER – jo nav ērti, ir aizņemta roka un galvenais šāda pavada ir tieva kā stieple un var savainot kādu citu kucēnam, ja kucēni sāk spēlēties un pavadas sapinķirējas.
 4. Var paņemt savu ūdens bļodiņu, lai neatkarīgi no citiem kucēns varētu padzerties.
 5. Var paņemt kucēna iemīļoto rotaļlietu. Viena no nodarbības tēmām ir veltīta tam kā pareizi spēlēties ar kucēnu un iemācīt kucēnam pēc saimnieka komandas arī atdot mantiņu.

 

Pieraksts pa telefonu:  +371 223 442 77 Jūlija

Saistītie raksti

Tagi

Dalies ar šo!