Занятия в группе — SMART DOG

21 Nov 2012


 

 

Kad ir iemācītas pamatlietas un labas manieres, kad saimnieks saprot, kā mācīt suni — ir laiks doties pie citiem suņiem, lai iemācītos mācīties kopā. Dažiem suņiem tas būs īsts pārbaudījums, jo citi suņi ir ļoti spēcīgs kairinājums. Suns iemācās atšķirt spēles laiku un iemācās klausīt arī tad, kad blakus darbojas un mācās  citi suņi. Tādējādi suns iemācās būt pastāvīgs.

Nostiprina “mājasdarbu”. Sunim ir jāiemācās komunicēt ar citiem suņiem. Arī tad, ja suns vai citi suņi ir pārāk uzbāzīgi, bailīgi vai agresīvi.

Nodarbība veidota tā, lai sunim un saimniekam būtu interesanti piedalīties. Grupā nostiprinām lietas, kas būs nepieciešamas arī ikdienā.

Nodarbība dalās vairākās daļās, ieturot pauzes, kurās suns var atpūsties, padzerties un atslābināties.  Nodarbībā ir iekļauti dažādi spēles elementi- “mājas adžiliti” (lekšana, līšana cauri, šķēršļu pārvarēšana). Nodarbība veidota tā, lai sunim ir dažādi uzdevumi gan ķermenim, gan prātam.

Dažādi vingrinājumi — rotaļā

Blakus iešana, sēdi, guli, iet savā vietā un vēl daži vingrinājumi tiek nostiprināti spēlējoties grupā.

Piemēram , kas pēdējais apsēžas – atgriežas vietā, bet tikmēr pārējie turpina- līdz noskaidrojam visātrāko. Pacietības spēles un dažādas rotaļas, nostiprinot iemaņas — staigāt, blakus.

Dažādas spēles, kur suns izmanto savu ķermeni

 Spēles, kas sunim palīdz apzināties savu ķermeni un vairot pašapziņu. Suns lepojas- Re, ES TO PROTU! Redz, MAN sanāk! Tas, ko es daru, patīk saimniekam!

Meklēšanas spēles

Meklēšanas spēles – rotaļas, kurās suņi mācās izmantot ožu – tik svarīgu un īpašu maņu suņiem. Deguns ir viens no svarīgākiem suņu maņu orgāniem. Mēs, cilvēki, pat nevaram iedomāties, cik bagātā smaržu pasaulē dzīvo mūsu suņi. Suņi spēj atšķirt divus dažādi smaržojošus priekšmetus, kas ierakti 30 cm dziļumā tik lielā teritorijā kā futbola laukums. Suņi to tiešām var! Suņu spējas meklēt ir apbrīnojamas, mēs to nespējam aptvert dēļ savām ierobežotajām spējām.

Interaktīvās rotaļas

Grupas  nodarbības laikā tiek piedāvātas interesantas spēles, kur saimnieks ar savu suni  iemācās spēlēties.

Nodarbības ir interesantas gan sunim, gan saimniekam. Ir iespēja uzzināt daudzas, jaunas lietas. Piemēram, kā jauki pavadīt laiku ar savu mīluli! Spēles attīsta suņu domāšanu, paceļ suņa pašapziņu. Suns izjūt lepnumu par paveikto!

Nodarbības ir daudzveidīgas, katru reizi kaut kas mainās

  • spēles, kur jāizmanto savu degunu (meklēšanas spēles). Meklēt saimnieku, meklēt priekšmetus, meklēt kārumus
  • iepazīstas ar interaktīvajām rotaļlietām un iemācās spēlēties ar tām
  • balansēšanas spēles, kurās suns iemācās kontrolēt savu ķermeni.
  • Pēc vēlēšanas apmācībā var izmantot arī klikeri.

 

Статьи по Теме

Таги

Отправить этo!