Suņu apmācības skola

23 Apr 2012 by

Gribi sapņu suni – marš, uz suņu skolu! 

Suņu apmācība Dino Arena

Nodarbības vada kinologs IVARS LIELPĒTERIS

Ivara Lielpētera kinologa karjera sākās, pateicoties viņa pirmajam kucēnam. „Viņam izrādījās diezgan sarežģīts raksturs, tāpēc abi sākām apmeklēt suņu skolu. Iepatikās. Turpināju mācīties, aktīvi piedalījos sacensībās, kļuvu par LKF instruktoru,” stāsta Ivars. „Tagad man ir darbs, kas sagādā prieku un gandarījumu. Tāpēc turpinu mācīties un apgūt jaunas zināšanas un metodes, lai pielietotu tās savā darbā.”

Mācot suņu saimniekus un mācoties pašam, Ivara galvenais palīgs un labā roka ir  borderkollijs  Bite. „Kopīgi piedalāmies un plūcam laurus paklausības sacensībās (BH un Obedience), nodarbojamies ar baikdžoringu un kanisterapiju,” viņš slavē savu mīluli. Bites vecākā māsa ir Jasmīne , viņas galvenais uzdevums komandā ir sildīt dīvānu un labi izskatīties.

Kas Jums pašam vislabāk patīk savā darbā ar suņiem?

Vislielākais gandarījums man ir par laimīgiem un ar dzīvi apmierinātiem suņiem. Ja tā ir, tad arī saimnieki ir apmierināti ar savu mīluli un nav nekādu lielu paklausības problēmu. Un, ja es varu palīdzēt radīt šo prieku, esmu gandarīts.

Kādas priekšrocības ir Dino Arena – kāpēc ieteiktu vest apmācīt suņus tieši uz šejieni?

Labi treneri un siltas, gaišas telpas. Apmācības process līdz ar to norit ne vien kvalitatīvi, bet arī ērtā, patīkamā vidē.

Ko Jūs teiktu saimniekam, kurš uzskata: mans suns nav jāmāca, mēs tāpat labi saprotamies?

Ja suņa saimnieks uzskata, ka viņš ar savu suni saprotas gana labi, tad visticamāk tieši tā arī ir. Bet, vai tad, ja jums ar paša bērnu ir ideālas attiecības, jūs viņu arī skolā nesūtīsiet? Bez tam ļoti bieži gadās, ka kucēniem vai jauniem suņiem iespējama kāda potenciāla, slēpta problēma ko nespeciālists nevar pats pamanīt. Ar laiku tā var sabojāt jūsu ideālās attiecības. Savukārt, apmeklējot suņu skolu, šo problēmu varētu ātri atklāt un novērst, pirms tā vispār ir īsti sākusies.

Vai var teikt – nekad nav par vēlu mācīt suni?

Tieši tā, nekad nav par vēlu mācīt suņus, vienīgi jārēķinās, ka vecs suns mācās lēnāk, tāpēc saimniekam būs jāvelta apmācībai lielāka uzmanība un pacietība.

Kāda ir saimnieka loma apmācības procesā – vērotājs, līdzdalībnieks vai arī viņam vispār nav vajadzības stāvēt blakus?

Patiesībā suņu skolā pirmkārt mācās saimnieks. Viņš mācās saprasties ar mīluli un to trenēt. Tieši suņu saimnieki ir tie, kas trenē suņus, nevis treneri. Nezinu, vai interesants, bet diezgan loģisks novērojums no manas pieredzes: slinkiem saimniekiem suņi mācas lēni, čakliem saimniekiem -salīdzinoši ātri. Un šķirnei jau ir sekundāra nozīme.

Cik laika vidēji aizņem suņa apmācīšana – vai pastāv tāda „minimālā” programma?

Tas atkarīgs no tā, ko vēlas pats cilvēks. Vieniem saimniekiem nav iebildumu, ja, pārnākot mājās, suņi lec virsū, ja tie guļ gultā, un vienīgais, ko viņiem tad vajag iemācīt – lai stipri nevelk pavadu. Tādā gadījumā apmācība būs minimāla un salīdzinoši īsa. Bet ir cilvēki, kuri grib ar savu suni pastaigāties bez pavadas un kas vēlas, lai viņš nelec virsū ciemiņiem, lai nevelk pavadu utt. Viņiem apmācība tad aizņems ilgāku laiku.

Kāds ir lielākais kuriozs, ar ko esat sastapies treniņos?

Ir tāds kuriozs, kuru es stāstu visiem jaunajiem suņu īpašniekiem, kas pie manis ieradušies uz apmācību. Proti, atnāk cilvēks ar suni uz pirmo nodarbību. Pēc tam uz mēnesi pazūd, un tad ierodas atkal. Un atkal uz mēnesi pazūd. Tad, atkal atnācis, prasa: „Kāpēc mans suns nav tikpat paklausīgs, kā citiem?”

Ja gribat klausīgu suni, jums regulāri jānāk uz nodarbībām un katru dienu jāstrādā arī mājās. Tikai tad jums būs tāds suns, par kādu esat sapņojuši.

 Kur un kad notiek nodarbības?


Dino Zoo ARĒNA, Rīga, Krasta iela 52
Nodarbības –  pēc iepriekšēja pieraksta

Kontakti: 

Ivars Lielpēteris

Mob. tālr. 29460199

E-pasts: ivars@sunuapmaciba.lv

Mājaslapa: www.sunuapmaciba.lv

 

 

 

Saistītie raksti

Tagi

Dalies ar šo!